hobby
Malý a šikovný Dremel.

Malý a šikovný Dremel.

Již pár let vlastním výkonné mikro nářadí Dremel a neustále mě u tohoto multifunkčního nástroje překvapuje jeho všestrannost a univerzálnost. Dovolím si tvrdit, že při některých pracích neexistuje adekvátní náhrada. Práce s tímto nástrojem je precizní. Spousta výrobců se snaží Dremel napodobit, ale originál je zatím pouze jediný.

Příslušenství je opravdu široké, ale originální příslušenství není zrovna nejlevnější. Dremel spadá do třídy hobby nářadí a cena příslušenství by mohla tomuto zařazení odpovídat, ale ne vždy vás potěší. Stejně jako mě, když jsem potřeboval oříznout cca. 30 metrů laminátové podlahy a na práci padlo 5 řezných kotoučků na dřevo celkem za cca 2.500,- Kč. Hold za kvalitu se platí a originální výrobci na to spoléhají. Naštěstí dnes seženete kompatibilní příslušenství od mnoha jiných výrobců za nižší ceny, ale kvalitu si otestujte sami. Osobně mám zkušenost pouze s kompatibilním příslušenstvím od Hitachi a to se mi osvědčilo. Hlavně brusné kotoučky a vrtáky jsou podle mě kvalitnější než originál, ale to je pouze můj subjektivní dojem.

Možná taky patříte do skupiny hobíků, kteří si rádi upravují, či vyrábí vlastní pracovní nářadí do dílny. Asi je lepší pořídit si hotový výrobek, nebo jsou tu půjčovny nářadí, ale vlastnoručně vyrobené nářadí je unikát. Koho zajímá, že vám jeho výroba zabrala spoustu času, nebo že vás „unikát“ vyšel dráž, než originál? Vlastní výrobek je vždy originálnější než všechny originály světa a to všichni hobíci vědí. A proto jsem si vlastnoručně vyrobil spodní frézka pro Dremel 4000. Kdybyste měli zájem o kopii neposloužím vám, protože plánek nemám. Vyrobte si vlastní originál a vůbec nepochybuji o tom, že to nezvládnete!

Tak třeba podobné odsávání u originálu nenajdete. Stačilo vymyslet uchycení kolínka ze sifonu.

Tak třeba podobné odsávání u originálu nenajdete. Stačilo vymyslet uchycení kolínka ze sifonu.

Originální "pozlacené" aretace pro zafixování dorazu jsou zbytky dveřních pantů.

Originální „pozlacené“ aretace pro zafixování dorazu jsou zbytky dveřních pantů.

Výškové nastavení frézky u originálu najdete, ale toto je moje.

Výškové nastavení frézky u originálu najdete, ale toto je moje.

Share this Story

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About sorryman

Vítejte na mém blogu! Publikuji zde články o tématech, které mě zajímají a promítám v nich své osobní zkušenosti, zážitky, pocity. Jsem pouze jeden z mnoha blogerů a nemusíte se mnou ve všem souhlasit,. Budu však rád, když se na oplátku s vlastními zkušenostmi podělíte s ostatními.

Facebook

Šmíruj mě!