life

Sauny, sauny, sauny…

V dotazech, které mi kladete pod článkem „Stavba finské sauny“ se mnozí ptáte na detaily provedení finské sauny. Něco vám o sobě prozradím – nejsem odborníkem na sauny, ale toužil jsem po ní tak dlouho, až jsem ji nakonec postavil svépomocí a vyšlo to. Tak jednoduché to bylo.

Jelikož je zima a sauny hřejí ostošest, chci vám ukázat několik příkladů velmi netradičních saun, které jsou podle mě mimořádné. Jejich mimořádnost vidím především v tom, že jejich majitelé musí saunování milovat a nedělají si hlavu s výběrem palubek, jaké dřevo na lavice, jestli raději skleněné, nebo celodřevěné dveře, nebo kam mají umístit teplotní čidlo. Tyto obrázky jsem našel na internetu a jsou jasným důkazem toho, že saunu lze opravdu postavit z čehokoliv a zvládne to rozhodně každý. Máte-li stejnou touhu jako tito lidé, pusťte se do díla a postavte si saunu z čeho chcete, třeba z unimobuňky.

Ještě jedno varování a malá poznámka na závěr. Pokaždé když něco udělám, postavím, smontuji, tak se mi celá ta práce, někdy i dřina rozleží jaksi v hlavě a po čase mám chuť to udělat znovu a lépe. Pokud to máte stejně, tak se podívejte na film Knoflikáři a vzpomeňte si na paní Holubovou jak v jedné scénce říká „Tak už nic neřeš, nepřepínej a hlavně – po ničem nepátrej“. Na jaře chci totiž postavit zahradní domek na nářadí, tak jenom doufám, že z toho nakonec nebude venkovní sauna s jezírkem:-)

 

 

 

Share this Story

Related Posts

3 Comments

 1. kohoutek bílé kuchyně

  08/04/2021 at 3 AM

  Tento blog rozhodně vyžaduje obrovské úsilí. Dobrá práce!

  Reply

 2. Pavel

  16/03/2017 at 9 AM

  Rád bych věděl, zda se mi vejde sauna do prostoru 1,5 x1,5 m. Můžete mi prosim poradit? Díky

  Reply

  • sorryman

   16/03/2017 at 11 AM

   Ale ano vejde. Počítejte s tím, že na vnitřní prostor zůstane cca. 130×130 cm (při tloušťce stěny cca 10cm). Do toho se vám el. kamna i lavice pro 2 osoby na sezení vejdou.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About sorryman

Vítejte na mém blogu! Publikuji zde články o tématech, které mě zajímají a promítám v nich své osobní zkušenosti, zážitky, pocity. Jsem pouze jeden z mnoha blogerů a nemusíte se mnou ve všem souhlasit,. Budu však rád, když se na oplátku s vlastními zkušenostmi podělíte s ostatními.

Facebook

Šmíruj mě!