hobby
Koupelnové zrcadlo na míru

Koupelnové zrcadlo na míru

Při hledání vhodného zrcadla do koupelny na internetu v různých vyhlášených e-shopech jsem zjistil, že mi jednak rozměrově nevyhovují a také ceny vcelku jednoduchých zrcadel byly poměrně vysoké.

Nakonec mi nezbylo nic jiného, než si vyrobit zrcadlo sám a to zrcadlo mě baví, mám z něj radost a proto se chci s vámi podělit o krátký návod na jeho sestavení. Při bližším pohledu na „super“, ale hlavně drahá zrcadla jsem totiž zjistil, že tyto zrcadla lze složit z dostupných položek. Samozřejmě, se budete muset obejít bez zabudovaných hodin, nebo MP3 přehrávače, ale osobně mi na na zrcadle nechybí a obejdu se bez nich.

Stačilo mi tedy nakoupit vhodné hliníkové profily, LED pásek se zdrojem, zrcadlo na míru a drobný instalační materiál:

 

  • AL profil „L“ 20 x 20 mm v délce 2000 mm (1 kus), cena cca 200 Kč, zakoupen v hobby marketu
  •  AL profil „U“ 20 x 30 mm (nepravidelné „U“) v délce 2000 mm (1 kus), cena 200 Kč, zakoupen v hobby marketu
  • LED pásek IP67, délka 1000 mm se zdrojem, cena cca 400 Kč, zakoupeno v hobby marketu
  • Zrcadlo na míru, 1200 x 800 mm (š x v), cena cca. 3500 Kč, zakoupeno ve firmě Amirro
  • Samolepicí „Hang Set“ 80 x 80 mm (2 kusy), cena cca 200 Kč), zakoupeno zde
  • Kvalitní oboustranná lepící páska 3M, cena cca 200 Kč, zakoupena v hobby marketu

  

komponenty

Sestavení zrcadla je pak rychlé a velmi jednoduché. Nejdřív si nařežte „L“ profily a přilepte je na zadní stranu zrcadla, viz obr. 1:

Obr. 1

nalepeni_L_profilu

 

Následně si připravte „U“ profil na šířku horní hrany zrcadla. Do „účka“ si na vhodném místě (třeba na okraji) prořízněte malý otvor pro plochý napájecí kabel LED pásku od zdroje. Dovnitř „účka“ vlepte LED pásek po celé jeho šířce, aby hezky nasvítil zrcadlo v celé jeho šířce. Profil „účko“ pak přilepte oboustrannou páskou a to vyšším dílem nepravidelného „účka“ zezadu horní hrany zrcadla. Pak přilepte napájecí zdroj LED pásku rovněž na zadní stranu zrcadla, protáhněte napájení od zdroje k LED pásku otvorem v „účku“ a připojte na kontakty LED pásku. Viz obr. 2 a 3:

Obr. 2

spodni pohled

Obr. 3

bocni pohled

Na zadní stranu zrcadla ještě nalepte hang set aby vám zrcadlo pevně drželo na zdi a máte hotovo!

Osobně mi to zabralo necelou hodinu práce a s výsledkem jsem spokojen. Příště bych boční lišty uřízl přesně na výšku zrcadla, aby mi nahoře nevznikl ten „zub“, kterého si možná všimnete na Obr. 3, ale osobně mi to moc nevadí a zrcadlo slouží skvěle:-).

Vyzkoušej, ušetři a sdílej s ostatními.

Koupelnové zrcadlo na míru sorryman

Summary:

0

Share this Story

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About sorryman

Vítejte na mém blogu! Publikuji zde články o tématech, které mě zajímají a promítám v nich své osobní zkušenosti, zážitky, pocity. Jsem pouze jeden z mnoha blogerů a nemusíte se mnou ve všem souhlasit,. Budu však rád, když se na oplátku s vlastními zkušenostmi podělíte s ostatními.

Facebook

Šmíruj mě!