hobby
Dospělácká hračka

Dospělácká hračka

Znáte to určitě taky a možná už vás taky nebaví, nebo nebavilo donekonečna dětem opakovat – TO NESMÍŠ! Děti jsou už prostě takové, že si nejraději hrají s tím, co používají dospěláci.

Náš syn je rovněž zvídavé dítě a čím víc mu zakazujeme, tím víc mu zakazované ovoce „chutná“. Manželka jednou při vyhledávání informaci na webu, objevila zajímavý nápad – fotku jakéhosi „trenažéru“ se spoustou zajímavých dospěláckých serepetiček, se kterými si můžou děti hrát dle libosti, bez otravného dohledu rodičů. Jelikož se blížilo synkovo první výročí, ani chvilku jsem neváhal, zajel do železářství nakoupit pár potřebných součástek a sestrojil synkovi jeho vlastní „trenažér“. Omlouvám se, trenažér asi není ten správný název pro tento něčí geniální nápad. Možná by bylo vhodnější pojmenování polytechnická pomůcka(?). Sám nevím co to je, ale vím, že tato blbůstka synka zaujala, baví ho a dovoluje mu hrát si s věcmi zapovězenými do určitého věku. Jako jeho rodiče věříme, že pokud nic, tak si aspoň pěkně procvičuje prstíky, ručičky a hlavičku snad taky:-) V železářství jsem hledal všechno možné, ale musel jsem přece jenom dávat pozor a nekupovat součástky o které by se dítě mohlo např. pořezat, nebo jinak zranit. Jako nejvhodnější mi přišli různé zámky, petlice všeho druhu, ale i různý vodoinstalační materiál, nebo i elektro materiál. Je toho poměrně hodně co by se dalo použít, přidělat na základní desku a fantazii se meze nekladou. Ihned po dokončení jsem ještě dlouho přemýšlel o dalších možnostech a napadali mě různé varianty, ale protože nedokážu ještě odhadnout k jakému oboru činnosti se syn přikloní, tak jsem mu sestavil takovou „směsku“:-) Pokud Vás tento nápad zaujal, sestrojte dítěti vlastní trenažér a podělte se s námi o fotky, případně o vlastní vylepšení.

Co budete potřebovat:
  • Nějakou desku, třeba překližku libovolných rozměrů pro hlavní panel
  • Různé zámečky, kličky, hejblátka, šňůrky – je to vše jenom na vás
  • Lišty na rám, který pevně přišroubujete na zeď a k němu pak celý panel, tak aby to bylo bezpečné a panel nemohlo dítě ze stěny sundat

No a zde je výsledek…

IMG-20131027-00372

Dospělácká hračka

IMG-20131027-00370

Dospělácká hračka

IMG-20131027-00369

Dospělácká hračka

 

 

Dospělácká hračka sorryman

Summary:

Share this Story

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About sorryman

Vítejte na mém blogu! Publikuji zde články o tématech, které mě zajímají a promítám v nich své osobní zkušenosti, zážitky, pocity. Jsem pouze jeden z mnoha blogerů a nemusíte se mnou ve všem souhlasit,. Budu však rád, když se na oplátku s vlastními zkušenostmi podělíte s ostatními.

Facebook

Šmíruj mě!